14.03.2025 / 13:46
StoryEditor

Nowy wymiar kraftowych kebabów? Turlu chce rozwijać franczyzę i otwierać nawet 50 punktów rocznie

Turlu Polska zapowiada ekspansjęTurlu Polska/Facebook

Starogard Gdański oraz Gdynia - w tych dwóch miastach można już kosztować dań z kebaba sygnowanych marką Turlu. Z zapowiedzi firmy wynika, że wkrótce do lokali dołączą kolejne. W planach jest bowiem 40-50 otwarć rocznie. Sieć zamierza rozwijać się w formule franczyzowej. - Naszym celem jest wieloletnia współpraca i to aby franczyzobiorca zarabiał razem z nami - deklaruje w rozmowie z naszym portalem Radosław Grochowski, dyrektor operacyjny w Turlu Polska.

Turlu to nowy gracz na gastronomicznej mapie Polski. Marka oferująca dania z kebaba klasy premium otworzyła w tym roku swoje dwa pierwsze lokale. Pierwszy z nich mieści się w Starogardzie Gdańskim przy ulicy Paderewskiego 11, drugi - w Gdyni, przy ulicy Starowiejskiej 42/48.

W tamtejszym menu znajdziemy potrawy, w których składzie są m.in. pieczywo, mięso wołowe i drobiowe, świeże oraz grillowane warzywa, frytki, ser typu bałkańskiego oraz falafel. Oferta sieci obejmuje również pozycje wegańskie.

Turlu chce rozwijać franczyzę

Turlu Polska zapowiada intensywną ekspansję. Sieć chce, by każdego roku na mapie naszego kraju powstawało od 40 do 50 punktów gastronomicznych. Mają one działać w oparciu o model franczyzowy.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy, marka otworzy 10 placówek własnych we wszystkich formatach, tj. przyczepa, lokal oraz kontener. Mają one posłużyć jako centra szkoleniowe dla przyszłych franczyzobiorców.

- Warunki przystąpienia do sieci są bardzo korzystne i klarowne dla franczyzobiorcy. Naszym celem jest wieloletnia współpraca i to aby franczyzobiorca zarabiał razem z nami. Turlu to Kebab premium i zależy nam na tym aby nasi partnerzy rozwijali się razem z nami - wyjaśnia w rozmowie z naszym portalem Radosław Grochowski, dyrektor operacyjny w Turlu Polska.

Szkolenia i wsparcie od franczyzodawcy

Firma Turlu chce rozwijać swoją sieć wspólnie z franczyzobiorcami, określając formułę współpracy jako "franczyza inne niż wszystkie". Marka zapewnia, że oferuje potencjalnym partnerom m.in. sprawdzony model biznesowy, kompleksowe wsparcie na każdym etapie, szkolenia i ciągły rozwój.

- Do przygotowania franczyzobiorców podchodzimy bardzo kompleksowo, w pierwszym etapie omawiamy i doradzamy lokalizację, pomagamy w finansowaniu oraz organizujemy czterodniowe szkolenie dla załogi wskazanej przez właściciela w jednym z naszych punktów własnych. Na szkoleniu pracownicy uczą się obsługiwać program, przygotowywać potrawy, zamawiać towar, zarządzać lokalem oraz wdrażać standard obsługi klienta - mówi Radosław Grochowski

Przedstawiciel Turlu Polska dodaje, że menadżerowie regionu systematycznie będą odwiedzać lokale w celu utrzymania standardów oraz na życzenie szkolić nowych pracowników.

Jakie warunki musi spełniać przyszły franczyzobiorca?

Jak informuje Radosław Grochowski, franczyzobiorca przede wszystkim musi być zaangażowany w biznes i być nastawiony na wysokie standardy w procesie obsługi i przygotowania potraw. 

- Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to w zależności od konceptu został opracowany biznesplan,w którym przedstawiamy koszty wejścia w franczyzę Turlu - tłumaczy dyrektor operacyjny w Turlu Polska.

Kwoty, jakie franczyzobiorcy muszą zainwestować w otwarcie własnego punktu działającego pod szyldem Turlu oscylują w granicach 20 - 50 tysięcy złotych. Różnią się one w zależności od formatu (przyczepa, kontener, lokal). Włodarze sieci liczą na to, że przy dobrym zarządzaniu daną placówką, próg rentowności zostanie osiągnięty w ciągu sześciu miesięcy.

Duża konkurencja

Firma podkreśla, że to, czym wyróżnia się na tle konkurencji to fakt, iż jest jednocześnie organizatorem sieci, jak i producentem mięsa do kebaba. Dodaje też, że przyczepy, którymi dysponuje, są duże i komfortowe oraz ręcznie malowane.

Przypomnijmy, że na polskim rynku gastronomicznym znajduje się wiele sieci oferujących dania z kebaba, prowadzących swoją działalność wspólnie z franczyzobiorcami. Wśród nich należy wymienić takie brandy jak:

  • Bafra Kebab,
  • Berlin Döner Kebap,
  • Am Am Kebab,
  • Yum Yum Kebab.

Trwa rejestracja na kongres Retail Trends 2025! Zapisz się już teraz, aby spotkać się 1 kwietnia 2025 r. w Warszawie z czołowymi przedstawicielami świata handlu i FMCG. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z programem kongresu.

03. kwiecień 2025 09:01